Nowy numer 25/2018 Archiwum

Polityczna kura i ośmiorczniki

Przedstawiciele Ruchu Kukiza wywiesili na Patelni kurę. W ramach referendalnej kampanii.

Przed wejściem do stacji metra Centrum, na Patelni przedstawiciele Ruchu Kukiza zachęcali do udziału we wrześniowym referendum, w którym Polacy będą mogli się wypowiedzieć ws. wprowadzenia JOW-ów w wyborach do Sejmu i kwestii finansowania partii. Transparent z hasłem akcji Ruchu: "Nie daj się oskubać politykom jak kura", przyozdobiono "gołym", gumowym kurczakiem.Zbierano też podpisy pod listami Ruchu do parlamentu.

Zwolennicy Kukiza rozmawiali z przechodniami, zachęcając ich do głosowania za wprowadzeniem JOW-ów w wyborach do Sejmu oraz przeciwko finansowaniu partii z budżetu. "Chodzi o finansowanie partii z budżetu państwa. Naszą odpowiedzią jest wprowadzenie JOW-ów. Nie chcemy, by partie polityczne otrzymując dotacje z budżetu państwa żerowały na obywatelach. Nie chcemy być przez nich oskubani z pieniędzy jak przedmiotowa kura. Politycy mają z naszych podatków luksusowe limuzyny" - mówił przedstawiciel społeczny Ruchu Kukiza Maciej Maciejowski.

Organizatorzy akcji zapowiadają, że będzie ona trwać do 6 września, czyli dnia referendum. Zgodnie z inicjatywą poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego, 6 września Polacy mają odpowiadać w referendum na trzy pytania: czy są "za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu"; czy są "za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa" i czy są "za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości, co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma