GN 32/2018 Archiwum

Pomogą w małżeńskim kryzysie

– Księża po święceniach mają co najmniej 15 lat formacji. A małżeństwa? – pyta rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego ks. prof. Krzysztof Pawlina. I proponuje studium dla parafialnych animatorów małżeństw.

Roczne studium ma być odpowiedzią na potrzebę tworzenia środowiska wspierającego małżeństwa, zwłaszcza te w kryzysie. Nowa propozycja Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, Studium Animatorów Małżeństw w Parafii, ma uczyć, jak reagować w sytuacjach kryzysowych.

– Księża po święceniach mają co najmniej 15 lat formacji. A małżeństwa? Przygotowujemy narzeczonych do zawarcia małżeństwa, a co potem? – pyta ks. rektor Krzysztof Pawlina, zwracając uwagę na potrzebę wspierania małżonków, zwłaszcza tych o najkrótszym stażu.

Studium ma przygotować małżeństwa zaangażowane w życie parafii, które zdecydują się służyć radą i pomocą innym rodzinom we własnej wspólnocie parafialnej. Zostaną przygotowani, by udzielać im profesjonalnego wsparcia między innymi w problemach uzależnień.

W ramach dwusemestralnego Studium przyszli animatorzy zdobędą również wiedzę o rodzajach i funkcjach kryzysów i sposobach prowadzenia mediacji.

Zajęcia będą miały głównie formę warsztatową. Wśród tematów, które będą poruszane znajdą się: mediacje rodzinne, komunikacja interpersonalna, sposoby pomagania w kryzysie, udzielanie informacji zwrotnej, psychologia uzależnień i psychologia rozwojowa, współczesne zagrożenia płynące z mediów. Będzie też mowa o duchowości w małżeństwie, o tym, jaka moc płynie z sakramentu małżeństwa, i jak dobrze z niej korzystać, jak się wspólnie modlić i wzrastać duchowo. W sumie przewidziane jest sześć dni pracy warsztatowej i pięć dni wykładów. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w miesiącu w soboty, przez dwa semestry. Rekrutacja trwa do 25 września. Koszt studium to 700 zł za semestr

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma