Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nauka w duchu ojca świętego

Jeszcze do końca września studenci mogą ubiegać się o miejskie stypendia im. Jana Pawła II. Oprócz pomocy finansowej stypendyści biorą udział w warsztatach, szkoleniach i zajęciach propagujących nauczanie świętego papieża.

Miasto każdego roku przyznaje ponad 500 stypendiów młodzieży uczącej się oraz studiującej w Warszawie. Stypendia przeznaczone są dla młodzieży zaangażowanej społecznie oraz odnoszącej sukcesy na polu naukowym, artystycznym lub sportowym. Wysokość dofinansowania wynosi od 200 do 1500 zł.

Do 30 września o stypendia mogą ubiegać się studenci warszawskich uczelni, których średnia ocen za ostatni rok akademicki nie jest mniejsza niż 3.5, a miesięczny średni dochód netto na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 1100 zł. 

O stypendium mogą starać się także tegoroczni maturzyści. Szczegółowe kryteria dotyczące uzyskania stypendiów znajdują się na stronie internetowej www.centrumjp2.pl. 

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznawane są od 2005 r. i są największym samorządowym programem stypendialnym w Polsce. Od początku ich istnienia przyznanych zostało ponad 6000 stypendiów, a dla wszystkich uczestników Programu Stypendialnego przygotowano warsztaty, szkolenia i różnego rodzaju zajęcia, których celem jest rozwój stypendystów w duchu nauczania Jana Pawła II.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma