Nowy numer 11/2019 Archiwum

Pierwsze w Warszawie relikwie św. Rity

Zanim spoczęły w relikwiarzu na Woli, uratowały podróżnych wykolejonego pociągu.

Prasa donosiła, że to cud, że w wypadku na przejeździe niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego nikt nie ucierpiał. Ksiądz Łukasz Urbanek z parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny, przy ul. Żytniej w Warszawie wie, komu zawdzięcza ten cud.

Ks. Łukasz 26 czerwca jechał pociągiem TLK ze stolicy do Częstochowy kupić relikwiarz dla otrzymanych kilka dni wcześniej relikwii św. Rity z Cascii. Przedziały były zapełnione, jechało nim w sumie 270 podróżnych.

Na przejeździe w Krzyżanowie zepsuł się tir, silnik zgasł na samym środku torowiska. Kierowca widząc nadjeżdżający pociąg, zdołał uciec z kabiny, ale maszyniście nie udało się już wyhamować.

Pociąg z impetem uderzył w ciężarówkę. Wykoleił się i wlókł zmiażdżoną kabinę tira, a naczepa uderzyła w pobliski dom. Jego mieszkaniec akurat wyszedł na chwilę z pokoju do kuchni. Kiedy wrócił w w ścianie miał olbrzymią dziurę, pokoju praktycznie nie było.

- Kiedy ochłonąłem, wyjąłem z marynarki relikwie św. Rity. Powiedziałem pasażerom w przedziale, że jestem przekonany, że to ona nas uratowała. Okazało się, że jechałem w towarzystwie osób, które mają do niej  wielkie nabożeństwo - opowiada ks. Łukasz.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL