Nowy numer 39/2023 Archiwum

Błogosławieństwo na Dzień Papieski

Papież Franciszek skierował przesłanie do uczestników niedzielnego święta.

11 października obchodzony będzie XV Dzień Papieski. Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek skierował na ręce uczestników, organizatorów i stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pozdrowienia i swoje błogosławieństwo. Poniżej pełny tekst papieskiego przesłania, skierowanego na ręce kard. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego

Eminencjo, Czcigodny Księże Kardynale,

Jego Świątobliwość Franciszek, dziękując za informację o Dniu Papieskim, dedykowanym świętemu Janowi Pawłowi II, jaki w dniu 11 października br. będzie obchodzony już po raz piętnasty przez Kościół w Polsce, tym razem pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”, przekazuje jego Uczestnikom wyrazy duchowej łączności. Słowo pozdrowienia kieruje do wiernych w poszczególnych diecezjach, parafiach, wspólnotach zakonnych, a szczególnie do młodych stypendystów i osób związanych z Fundacją Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, dla których Dzień Papieski jest wydarzeniem szczególnym.

W przesłaniu wideo skierowanym do Polaków przed kanonizacją Jana Pawła II, Ojciec Święty powiedział: „Cieszę się, że zostałem powołany do głoszenia jego świętości w najbliższą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, na zakończenie Oktawy Wielkanocnej. Jestem wdzięczny Janowi Pawłowi II, podobnie jak wszyscy członkowie ludu Bożego, za jego niestrudzoną posługę, jego przewodnictwo duchowe, za to, że wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie wiary i za jego niezwykłe świadectwo świętości” (Oss. Romano, nr 5/2014, wyd. polskie, s.12).

Powtarzając tę wypowiedź z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego, Jego Świątobliwość życzy, by święty Jan Paweł II – w swoim zawierzeniu Chrystusowi i Matce Bożej, w swej wierze i humanizmie, w trosce o człowieka, w nauczaniu, cierpieniu i świętości życia – był nadal dla wszystkich wiernych, a dla Polaków szczególnie, drogowskazem w dążeniu do świętości. Niech swoim wstawiennictwem przed Bogiem wspiera wszelkie pragnienia i dążenia wiernych do kształtowania życia osobistego, rodzinnego, społecznego i narodowego w perspektywie poszukiwania ewangelicznej wizji życia.

Polecając Bogu w modlitwie Uczestników obchodów Dnia Papieskiego w Polsce, a zwłaszcza Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Ojciec Święty, z serca udziela wszystkim Apostolskiego Błogosławieństwa.

Z Chrystusowym pozdrowieniem

Arcybiskup Angelo Becciu
Substytut Sekretariatu Stanu

Watykan, 5 października 2015 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast