Nowy numer 38/2022 Archiwum

Ks. Jurczuk w prezydenckiej radzie

Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej zostanie członkiem Narodowej Rady Rozwoju.

Ks. Stanisław Jurczuk, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, zostanie członkiem Narodowej Rady Rozwoju, którą powoła 16 października prezydent Andrzej Duda. Ten organ opiniodawczo-doradczy przy Prezydencie RP będzie przestrzenią wymiany poglądów dotyczących najważniejszych dziedzin życia społecznego. 

Ks. Stanisław Jurczuk jest twórcą programu kompleksowej rehabilitacji od najwcześniejszego dzieciństwa do późnej starości. Pełni funkcję prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej oraz dyrektora domu rehabilitacyjno-opiekuńczego w Milanówku.

Jest także inicjatorem organizowanej od 1992 roku Pieszej Pielgrzymki Niepełnosprawnych na Jasną Górę.

Ks. Jurczuk jest nie tylko działaczem i menedżerem. "Przede wszystkim jest człowiekiem dużego formatu, dostrzegającym potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin, reagującym na nie zgodnie z najlepszą wiedzą i możliwościami, wrażliwym na krzywdę, uwielbianym przez wszystkich, a zwłaszcza przez niepełnosprawnych duszpasterzem, przyjacielem, wodzem, szefem" - czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia.

Narodowa Rada Rozwoju jest organem doradczym Kancelarii Prezydenta RP. Będzie pracować na co dzień w dziesięciu sekcjach tematycznych, odnoszących się do najważniejszych dziedzin życia społecznego, m.in. gospodarki, służby zdrowia, polityki rodzinnej czy polityki historycznej. W jej skład wchodzi 87 wybitnych specjalistów różnych dziedzin.

Minister w Kancelarii Prezydenta RP Maciej Łopiński wskazuje, że Rada ma być realnym miejscem wymiany opinii i stanowisk, dlatego do jej grona powołano osoby o różnych poglądach politycznych.

Analizy Rady mają służyć Andrzejowi Dudzie przy podejmowaniu decyzji legislacyjnych i strategicznych, które posłużą rozwojowi Polski. Maciej Łopiński podkreśla, że prezydent chciałaby, żeby NRR była miejscem odbudowywania wspólnoty.

Pierwsze posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju odbędzie się 16 października i będzie dotyczyć bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy