Nowy numer 28/2018 Archiwum

Quo vadis - Trzecie Tysiąclecie

"Quo vadis - Trzecie Tysiąclecie" to tytuł sztuki teatralnej, którą przygotowali klerycy warszawskiego seminarium duchownego. Premiera już 8 grudnia.

Klerycki spektakl oparty jest na powieści Martina Abrama i przedstawia futurystyczny świat konsumpcji w nawiązaniu do dzieła Henryka Sienkiewicza. Osiemnastu alumnów III roku w spektaklu wcieli się zarówno w role Petroniusza i Marka, jak też Prezydenta Stanów Zjednoczonych Świata i Szefa Urzędu Ochrony Konsumenta.

- Wybraliśmy z powieści dwa najbardziej aktualne wątki - problem rozwoju konsumpcjonizmu i prześladowanie chrześcijan. Chcemy zasygnalizować widzom problemy, z jakimi musi się mierzyć współczesny świat - wyjaśnia kl. Szymon Wasiak, autor scenariusza i reżyser przedstawienia.

Przedstawiając futurystyczną wizję klerycy nie unikają trudnych tematów, zmuszają widza, by odpowiedział sobie na najważniejsze pytania: o sens życia, o autentyczność wiary, o gotowość bronienia swoich przekonań nawet wtedy, gdy walka wydaje się beznadziejna.

Premiera spektaklu odbędzie się we wtorek 8 grudnia w gmachu Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Próby rozpoczęły się pod koniec października. Konsultacji aktorskiej udzielili Piotr Głowacki i Redbad Klijnstra. Powstające przedstawienie miał także okazję zobaczyć autor powieści, Martin Abram.

Sztuka seminaryjna to tradycja warszawskiego seminarium. Co roku klerycy III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przygotowują ewangelizacyjną sztukę. Jej premiera od lat odbywa się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - 8 grudnia w gmachu seminarium, a kolejne spektakle - otwarte dla publiczności - w grudniu i styczniu.

Terminy sztuk:

– 12.12, godz. 19
– 13.12, godz. 16.30, 19
– 19.12, godz. 16.30, 19
– 20.12, godz. 16.30, 19
– 6.01, ok. godz. 15 (po Orszaku Trzech Króli)
– 9.01, godz. 16.30, 19
– 10.01, godz. 16.30, 19
– 16.01, godz. 15, 17, 19
– 17.01, godz. 15, 17, 19

Rezerwacja miejsc >>

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma