Nowy numer 21/2018 Archiwum

Będzie wspierać ewangelizację

W diecezji warszawsko-praskiej powstała fundacja "Razem dla Młodych”. Jej celem będzie wspieranie działań duszpasterskich i ewangelizacyjnych diecezji, zwłaszcza tych dotyczących dzieci i młodzieży. W najbliższym czasie będzie to przygotowanie tzw. "Dni w Diecezjach”, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży.

Prowadzenie działalności ewangelizacyjnej wymaga nie tylko zaangażowania duchowego, organizacyjnego, ale także konkretnych nakładów finansowych.

- Celem fundacji "Razem dla Młodych” będzie m.in. pozyskiwanie sponsorów na wydarzenia o charakterze zarówno duszpasterskim, jak i szeroko pojętą działalność społeczną, patriotyczną, kulturową, naukową i pielgrzymkową - zapowiedział ks. Emil Parafiniuk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Wspomniał, że jednym z największych zadań stojących w najbliższym czasie przed fundacją, będzie przygotowanie tzw. "Dni w Diecezji”, które poprzedzą ŚDM w Krakowie. - Będzie ona odpowiadała za formalne przeprowadzenie tego dzieła na terenie diecezji warszawsko-praskiej - oświadczył.

Innym ważnym przedsięwzięciem, w które zaangażuje się fundacja będzie "Projekt Wolontariatu" przygotowywany wspólnie z archidiecezją warszawską i urzędem miasta stołecznego Warszawy. - Fundacja planuje również wesprzeć m.in. Diecezjalne Duszpasterstwo Sportu - zapowiedział ks. Parafiniuk.

Powołana przez diecezję warszawsko-praska Fundacja "Razem dla Młodych" będzie także reprezentowała na zewnątrz Diecezjalne Biuro Światowych Dni Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma