Nowy numer 44/2020 Archiwum

Żłobek, ścieżka, kosz na śmieci

Jest rekord! Ponad 2600 pomysłów zgłosili warszawiacy w ramach budżetu partycypacyjnego.

Do północy 15 stycznia warszawiacy mogli składać projekty do III edycji budżetu partycypacyjnego. Projekty można było zgłaszać przez internet i papierowo - wciąż trwa wpisywanie do sytemu projektów papierowych. Tych pierwszych napłynęło 2176. Wszystkie można podejrzeć na dedykowanej stronie miasta.

- Wiemy jednak o kolejnych około 450 projektach papierowych, których nie ma jeszcze na stronie internetowej. Wygląda więc na to, że mamy rekord! - cieszy się Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. - W mojej dzielnicy, na Bemowie, liczba projektów wzrosła w stosunku do ubiegłego roku ponaddwukrotnie - dodaje.

Kolejnym etapem są dyskusje nad zgłoszonymi projektami. Każdy projekt można skomentować on-line oraz porozmawiać o nich na spotkaniach dyskusyjnych z urzędnikami i autorami projektów i okolicznymi mieszkańcami. Spotkania są szansą na ulepszenie projektów - w wyniku rozmów każdy projekt może być uzupełniony i dopracowany lub zupełnie zmieniony. Projektodawcy mogą modyfikować swoje projekty do 13 marca 2016 r. Głosowanie odbędzie się w dniach 14-24 czerwca, a wyniki ogłoszone zostaną do 15 lipca.

Do tej pory, w dwóch edycjach warszawiacy zdecydowali o wydatkowaniu blisko 77,5 mln zł.

- Projekty z pierwszego budżetu były ukończone na 31 grudnia 2015 r. w 92 proc. Pozostałe 8 proc. uda się zrealizować w pierwszym kwartale tego roku. Wyjątkiem jest Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych na Ursynowie. W związku z koniecznością budowy drogi dojazdowej, projekt zostanie sfinalizowany do końca 2016 r. - obiecuje Jarosław Jóźwiak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama