Nowy numer 45/2019 Archiwum

Warszawa nie zapłaci za in vitro

Nie planujemy dofinansowania sztucznego zapłodnienia - oświadczyły władze stolicy.

Rząd wygasza dofinansowanie zabiegów in vitro (dofinansowywał trzy próby), za to podejmują się tego lokalne samorządy. Od trzech lat z miejskiej kasy sztuczne zapłodnienie dofinansowują radni Częstochowy i po burzliwych obradach przedłużyli program do 2017 r. O dofinansowaniu zdecydowali też radni Łodzi, a myślą samorządowcy z Poznania i Szczecina.

 - Czy Warszawa dofinansuje te zabiegi? - pytali dziennikarze wiceprezydenta Włodzimierza Paszyńskiego.

- Nie planujemy wprowadzenia takiego programu, ponieważ samorząd może finansować działania profilaktyczne, prozdrowotne, nie może natomiast wydawać pieniędzy na procedury medyczne, a takim jest leczenie niepłodności - mówił wiceprezydent. Jego zdaniem samorządy, które podejmują takie akcje, działają na granicy prawa.

W tym roku w stolicy, oprócz kontynuacji 17 programów profilaktycznych (m.in. szkoły rodzenia, szczepień przeciwko grypie dla seniorów, wykrywania wad wzroku,słuchu i postawy u uczniów), władze wprowadzą pilotażowy program aktywizacji ruchowej mieszkańców Śródmieścia. Kolejny będzie dotyczył utworzenia gabinetów stomatologicznych w większych placówkach szkolnych.

Sejmik Województwa Mazowieckiego zdecydował, że w tym roku i w kolejnych dwóch wesprze finansowo leczenie niepłodności metodą naprotechnologii.

Czytaj także: 100-tys-na-NaPro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama