Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dominikanie zapraszają na Jarmark

Klasztor dominikanów już niedługo zapełni się jarmarcznymi straganami i atrakcjami. 22 maja po raz XVII odbędzie się Jarmark św. Dominika. W tym roku ojcowie będą świętować 800-lecie zakonu.

Już od rana scena w ogrodzie klasztoru dominikanów zapełni się artystami. Zgodnie z dominikańską tradycją, z autorski programem artystycznym wystąpią bracia nowicjusze. Będzie można także zobaczyć m.in. zespół Tanghetto - mistrzów tanga electro z Buenos Aires oraz grupy muzyczne Domu Kultury Służew. Zwieńczeniem muzycznych atrakcji będzie koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Sound’n’Grace.

O godz. 13 odbędzie się jubileuszowy bieg na 800 metrów z udziałem Prowincjała Polskiej Prowincji Dominikanów, o. Pawła Kozackiego.

Oprócz atrakcji muzycznych i sportowych, podczas Jarmarku św. Dominka zaplanowano również wiele inicjatyw charytatywnych, a wśród nich tradycyjna wenta i fanteria, a także inne aktywności prowadzone przez grupy duszpasterskie działające przy klasztorze ojców dominikanów na Służewie.

Nie zabraknie piknikowych smakołyków, straganów i gadżetów, a w Strefie Dziecka na najmłodszych czekać będą zabawy i animacje. W klasztornym ogrodzie odbędzie się również gra terenowa dla rodzin. Podczas Jarmarku św. Dominika rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy: plastyczny dla dzieci "Pies i pomarańcze. 800 lecie Zakonu Dominikanów”, a także fotograficzny "Barwne życie w biało-czarnym habicie… czyli dominikanie w obiektywie”.

Udział w wydarzeniu zapowiedzieli goście specjalni, m.in. Paweł Kozacki OP, Jacek Salij OP, Maciej Zięba OP, Michał Paluch OP, Paweł Krupa OP, Krzysztof Pałys OP i Szymon Popławski OP.

Jarmark św. Dominika trwać będzie od 10.30 do 21.30 w ogrodzie klasztoru ojców dominikanów przy ul. Dominikańskiej 2. - To wyjątkowe wydarzenie rodzinne i kulturalne każdego roku przyciąga niemal 20 tysięcy gości - mówią organizatorzy.

Program

10.30 - 12.00 - Wielkie otwarcie i Scena dla Nowicjuszy
12.15 - 13.00 - Scena dla Dzieci - występ zespołu Hand to Hand; animacje; rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
13.00 - bieg 800 metrów na 800-lecie (specjalny udział o. Pawła Kozackiego OP)
13.30 - 15.00 - występy Domu Kultury Służew
15.15 - 17.00 - kulminacja Strefy Dominikańskiej - wielka niespodzianka!
15.15 - koncert o. Michała Palucha OP
15.45 - TED OP
17.00 - wejście parady z NInA
17.30 - występ zespołu Tanghetto
18.15 - wielkie losowanie nagród głównych + Scena dla Nowicjuszy i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
20.15 - koncert zespołu Sound’n’Grace

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama