Nowy numer 26/2022 Archiwum

Prezydent na kanonizacji o. Papczyńskiego

Andrzej Duda z żoną wezmą udział w niedzielnych uroczystościach w Watykanie.

Prezydent będzie przebywał z wizytą we Włoszech od 3 do 5 czerwca. W ostatnim dniu w Watykanie weźmie udział we Mszy św. kanonizacyjnej Polaka, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, bł. o. Stanisława Papczyńskiego.

Wraz z nim do chwały ołtarzy zostanie wyniesiona Maria Elżbieta Hesselblad, odnowicielka Zakonu Najświętszego Zbawiciela, założonego przez św. Brygidę Szwedzką. Uroczystość rozpocznie się o 10.30, a przewodniczyć jej będzie papież Franciszek.

Po tym wydarzeniu w Rzymie i w Polsce zaplanowano szereg uroczystości dziękczynnych. Już następnego dnia po kanonizacji, w bazylice Santa Maria in Trastevere (na Zatybrzu) o 17.30 rozpocznie się ogólnoświatowe dziękczynienie, które poprowadzi kard. Stanisław Dziwisz.  

Kardynał Kazimierz Nycz będzie dziękował za dar Apostoła Mazowsza 11 czerwca o 18.00 w Górze Kalwarii (Marianki), u grobu świętego marianina.

24 czerwca w Rzepiskach rozpocznie się dziękczynne triduum, połączone z uroczystościami odpustowymi Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W pierwszych dwóch dniach przewodniczyć mu będzie proboszcz parafii św. Jakuba w Podegrodziu ks. Józef Wałaszek, a 26 czerwca - prowincjał ks. Paweł Naumowicz MIC.

Kościół Wieczerzy Pańskiej na Mariankach, gdzie w sarkofagu spoczywają doczesne szczątki założyciela marianów   Kościół Wieczerzy Pańskiej na Mariankach, gdzie w sarkofagu spoczywają doczesne szczątki założyciela marianów
Joanna Jureczko-Wilk /Foto Gość

28 sierpnia o godz. 12 w Stoczku Klasztornym odbędzie się dziękczynienie w archidiecezji warmińskiej (przewodniczy abp Wojciech Ziemba, metropolita warmiński).

Biskup tarnowski Andrzej Jeż 8 września o godz. 17 odprawi Mszę św. w rodzinnej miejscowości św. o. Papczyńskiego - w Podegrodziu. Dwa dni później kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, odprawi ogólnopolską Mszę św. dziękczynną w sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Początek o 12.00.

24 września o godz. 12 bp Andrzej Dziuba, biskup łowicki, będzie dziękował za kanonizację w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Puszczy Mariańskiej, gdzie o. Papczyński zakładał pierwsze na ziemiach polskich męskie zgromadzenie zakonne.

30 października o godz. 12 bp Jerzy Mazur poprowadzi uroczystości w parafii NMP Królowej Apostołów w Ełku - diecezji, na terenie której miały miejsce cuda wykorzystane w procesach beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym o. Papczyńskiego.

Zakończenie uroczystości nastąpi 13 listopada o godz. 13 w warszawskiej parafii księży marianów pw. NMP Matki Miłosierdzia. Przewodniczył mu będzie prowincjał ks. Paweł Naumowicz MIC.

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama