Nowy numer 43/2020 Archiwum

Betlejem i Góra Moria czekają

25 tys. pielgrzymów przyjedzie do Warszawy na Dni w Diecezjach, poprzedzające Światowe Dni Młodzieży. Przygotowano dla nich koncert "Nadzieja i Miłość" na pl. Piłsudskiego i strefę ŚDM, w którą zmieni się skwer Hoovera. Pielgrzymi będą tu mogli odpocząć, obejrzeć filmy, spotkać się z ciekawymi ludźmi.

25 tys. pielgrzymów przyjedzie do Warszawy na dni w diecezjach, poprzedzające Światowe Dni Młodzieży. Przygotowano dla nich koncert "Nadzieja i Miłość" na pl. Piłsudskiego i strefę ŚDM, w którą zmieni się skwer Hoovera. Pielgrzymi będą tu mogli odpocząć, obejrzeć filmy, spotkać się z ciekawymi ludźmi.

Wśród udogodnień przygotowanych przez władze Warszawy i Mazowsza jest darmowy wstęp do muzeów i darmowy przejazd komunikacją miejską oraz aplikacje mobilne ułatwiające zwiedzanie regionu.

Zgodnie z planem młodzież z całego świata przyjedzie do Warszawy w środę, 20 lipca. Wieczorem w parafiach odbędzie się powitanie grup. W czasie dni poprzedzających ŚDM diecezje przyjmują biblijne nazwy - archidiecezja warszawska zamieni się w biblijną Górę Moria, a warszawsko-praska przyjmie nazwę Betlejem.

Czwartek to dla pielgrzymów z archidiecezji warszawskiej Dzień Kultury i Historii; będą zwiedzać miejsca, które nawiązują do historii i kultury Warszawy oraz Mazowsza - Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski, a także starówkę, Łazienki, Wilanów i Centrum Nauki Kopernik. Ten program goście z sąsiedniej diecezji zrealizują w piątek.

Wieczorem, na placu Piłsudskiego odbędzie się wspólne dla gości z obu diecezji spotkanie muzyczno-kulturalne pod hasłem "Nadzieja i Miłość". Program mają realizować różne stołeczne podmioty i instytucje, m.in. Centrum Myśli Jana Pawła II. Według szacunków w koncercie może wziął udział 50-70 tys. osób (łącznie goście zza granicy oraz mieszkańcy Warszawy i okolic).

Piątek, 22 lipca, dla młodych z archidiecezji warszawskiej ma być Dniem Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia. Będą nawiedzać miejsca kojarzące się ze związanymi z Warszawą świętymi, m.in. sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu, czy związany ze św. ojcem Maksymilianem Kolbem Niepokalanów. W ciągu dnia młodzi będą mieli możliwość podjęcia zadań miłosierdzia - we współpracy z Caritas Polska będą mogli pomóc chorym i cierpiącym.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama