Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nie zmienia się zwycięzców

Jarosław Kaczyński na V Kongresie partii wybrany został ponownie prezesem PiS.

Jarosław Kaczyński został w sobotę na kongresie partii ponownie wybrany na szefa Prawa i Sprawiedliwości na trzyletnią kadencję. Kandydaturę dotychczasowego prezesa poparło 1008 delegatów, 7 było przeciw, jeden się wstrzymał.

Kaczyński był jedynym kandydatem w wyborach przeprowadzonych podczas sobotniego kongresu partii w Warszawie. - Nie zmienia się zwycięskiego składu - komentowali od rana delegaci na kongres.

- Już 26 lat, z pewnymi perturbacjami, stoję na czele partii. To jest naprawdę czas bardzo długi. Zastanawiałem się nad tym, czy stanąć do wyborów po raz kolejny. Bo to, jeśli Bóg pozwoli, po zakończonej tej kadencji będzie już 30 lat. Bardzo, bardzo długo. Na tę naszą młodą demokrację, ale w ogóle jak na państwa demokratyczne, to jest bardzo dużo czasu - mówił prezes Jarosław Kaczyński, dziękując delegatom za głos.

- Szczególnie dziękuję, bo wiem, że bywały różne głosy: ten wynik zupełnie nadzwyczajny (siedem głosów wstrzymujących to znak, że jakaś demokracja u nas jest) traktuję jako akt zaufania, ale jednocześnie pewne upoważnienie do tego, żeby być realnym, rzeczywistym szefem tego wielkiego obozu zmiany, który mamy dzisiaj w Polsce przy władzy. Skoro zyskałem tego typu zaufanie, to chciałbym ten proces zmian prowadzić, oczywiście, nie sam, wraz z innymi - dodał.

Przyjmując kwiaty i gratulacje od członków rządu, prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że PiS ma wspaniałą drużynę, połączenie młodości i energii oraz doświadczenia.

- Musimy ten czas wykorzystać, musimy wypełnić testament tych, którzy odeszli, także w czasie tragicznej katastrofy. Musimy wypełnić testament Lecha Kaczyńskiego, założyciela naszej partii. Jestem przekonany, że się nam to uda. Jestem przekonany, że mocna drużyna, która jest w tej chwili w rządzie, Pałacu Prezydenckim i partii - da radę. Zwyciężymy i Polska będzie inna. Prawo i Sprawiedliwość będzie trwało i pięknie zapisze się w historii - dodał nowy prezes PiS.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • CYnick
    02.07.2016 19:47
    ..."jakaś demokracja u nas jest"...
    Stokrotne dzieki za ten cytat. Klocki pasuja do obrazka.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma