Nowy numer 44/2020 Archiwum

Jakie narodowości zagoszczą w parafiach?

7290 młodych pielgrzymów z 70 krajów przyjdzie do archidiecezji warszawskiej na Dni w Diecezjach. Na specjalnej mapce można sprawdzić, w jakiej parafii zagoszczą narodowości.

Flagi przy wirtualnej lokalizacji parafii św. Jakuba Apostoła naniesione są bardzo gęsto. Ochocka parafia to jedna z niewielu w stolicy, w której zagoszczą pielgrzymi z wielu narodowości. - Najwięcej pielgrzymów przyjedzie z Brazylii, ale będą także goście z Węgier, Ekwadoru, Izraela, Niemiec i Włoch. W sumie będziemy gościć ok. 230 pielgrzymów - mówi ks. Marcin Uhlik, wikariusz ochockiej parafii.

Na stronie archidiecezja.warszawa.pl dostępna jest mapka rozmieszczenia zagranicznych grup na terenie archidiecezji warszawskiej. Obecne w danej parafii narodowości symbolizują flagi. Zobacz mapkę >>.

Większość parafii naszej archidiecezji przyjmuje pielgrzymów jednej narodowości lub jednej grupy językowej. Parafia na Solcu gościć będzie pielgrzymów z Francji, rodziny z katedry św. Jana Chrzciciela pielgrzymów z Anglii, z sanktuarium św. Andrzeja Boboli – Kanady, w parafii Ofiarowania Pańskiego będą Argentyńczycy, w parafiach w Grodzisku Mazowieckim będą obywatele Hondurasu, a parafia bł. Władysława z Gielniowa gościć będzie obywateli Paragwaju.

Największą grupą, która przyjedzie do stolicy są obywatele Brazylii i Gwatemali. Do pięciu parafii dekanatu pruszkowskiego przyjedzie ok. 490 obywateli państwa Ameryki Środkowej. Wiele gości przyjedzie także z Hondurasu, Argentyny i Emiratów Arabskich. Spora reprezentacja na ŚDM będzie także z Afryki. Najczęstszym językiem słyszanym po lewej stronie Wisły będzie hiszpański.

Mulitikulturowych parafii jest zdecydowanie mniej. Różnorodne flagi zlokalizowane są na przykład przy parafii św. Antoniego Marii Zaccari, parafii św. Elżbiety, czy Bogurodzicy Maryi czy parafii św. Jakuba Apostoła.

Diecezja warszawsko-praska także przygotowała informacje o rozlokowaniu grup. W rejonie Legionowo gościć będą pielgrzymi z Filipiny i Indii, w Kobyłki - Francji, Rosji, Białoruś, Belgii, Indonezji, Mińska - Ukrainy, Otwocka - Ghany, Hiszpanii i USA, Rembertów - Kostaryki, Ukrainy i Chin, w rejonie Centrum - Wallis & Futuny, USA, Hongkonu i Chiny, w rejonie Południe - pielgrzymi z Korei Południowej, Hongkongu i Ukrainy, Północ - Francji i Hiszpanii, w rejonie Wschód - Palestyny, Brazylii, Filipin, Wielkiej Brytanii, Indonezji i USA.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama