GN 32/2018 Archiwum

Kard. Nycz do młodych: Dajcie świadectwo wiary

Metropolita warszawski zaprasza na wydarzenia Dni w Diecezjach.

W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, kard. Kazimierz Nycz wystosował do diecezjan list, który będzie odczytany w kościołach 17 lipca. Metropolita warszawski przypomina w nim, że już za kilka dni do Warszawy i okolic przybędzie kilkunastotysięczna grupa młodych z wielu krajów. "Ich pobyt w archidiecezji jest przygotowaniem do spotkania z papieżem Franciszkiem, i także sposobnością do poznania bogactwa wiary i kultury naszego narodu" - pisze kardynał.

Wyraża przy tym wdzięczność księżom, władzom samorządowym, parafiom, wolontariuszom i wspólnotom, przygotowującym pobyt młodych w Polsce. Szczególnie zaś dziękuje rodzinom, które zgodziły się przyjąć pod swój dach i ugościć przybyszów z zagranicy.

Metropolita warszawski zaprasza wszystkich do udziału ważnych wydarzeniach Dni w Diecezjach: w powitaniu i koncercie na pl. Piłsudskiego (21 lipca o 19.30)  oraz w warszawskim uwielbieniu (23 lipca od 15.00 przy Świątyni Opatrzności Bożej). "Szczególnie zachęcam młodzież, aby dała świadectwo wyznawanej wiary, udając się na spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą całego świata w Krakowie" - pisze kard. Nycz, błogosławiąc wszystkim na czas przygotowań, Dni w Diecezjach i ŚDM w Krakowie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma