Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kard. Nycz o wydarzeniach w Nicei i Turcji

Metropolita warszawski wezwał do modlitwy za Europę, o pokój i poszanowanie życia.

Podczas Mszy św. przy relikwiach bł. Piera Giorgia Frassatiego w kościele akademickim w Warszawie kard. Kazimierz Nycz odniósł się do tragedii ostatnich dni - masakry w Nicei, w której zginęły 84 osoby, oraz puczu w Turcji, podczas którego śmierć poniosło ponad 200 osób, a ponad 1000 zostało rannych.

 - Nie możemy się tak zanurzyć w naszej tutejszej teraźniejszości, jakoby nic poza nami się nie działo - mówił metropolita warszawski, zachęcając do głębokiej modlitwy w intencji zabitych i tych, które tragiczne wydarzenia w Nicei i Turcji w jakikolwiek sposób dotknęły. - Modlimy się za oba te kraje, za całą Europę, żeby więź z Chrystusem pomagała budować pokój, pomagała ten pokój ocalać tam, gdzie jest on tak bardzo zagrożony. Modlimy się też, żeby szanowany był każdy człowiek, każde życie.

Ofiary masakry w Nicei oraz w Turcji wspominano dziś modlitewnie podczas Mszy św. w wielu warszawskich kościołach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma