Nowy numer 24/2021 Archiwum

Autobus zderzył się z tramwajem

11 osób rannych po wypadku przy Rondzie Wiatraczna.

Piętnaście osób trafiło do szpitala po zderzeniu tramwaju z autobusem komunikacji miejskiej przy Rondzie Wiatraczna w Warszawie - poinformowała Komenda Stołeczna Policji. Do wypadku doszło w środę rano. Tramwaj linii 24 uderzył w autobus linii 188. W wyniku tego autobus przemieścił się i uderzył w samochód osobowy matiz. Autobus był nowy, dopiero wczoraj wyjechał na ulice stolicy.

Poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala, ponadto 16 osobom pomoc medyczna została udzielona na miejscu. Osoby przetransportowane do szpitala miały lekkie obrażenia, głównie otarcia i zadrapania. Ale liczba rannych może jeszcze się zmianić.

Kierowca i motorniczy byli trzeźwi. Policja bada przyczyny i sprawdzi, który z nich doprowadził do zderzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że któryś z pojazdów - autobus albo tramwaj - wjechał wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Akcja ratunkowa zakończyła się chwilę przed godziną 9. ZTM informuje, że w związku ze zdarzeniem drogowym w rejonie RONDA WIATRACZNA występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 3, 6, 9,22, 24. Tramwaje linii 3, 6, 9, 24 jadące od strony mostu Poniatowskiego i Targowej skrócone zostały do pętli WIATRACZNA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama