Nowy numer 48/2020 Archiwum

Chciałabym, żeby Warszawa przyspieszyła

Czwartym zastępcą Hanny Gronkiewicz-Waltz będzie Renata Kaznowska. W ratuszu będzie odpowiadać za trzy biura: infrastruktury, drogownictwa i komunikacji oraz sportu.

- Dzisiaj kończymy kompletowanie wiceprezydentów, którzy będą zarządzać miastem - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej w ratuszu.

Następnie przedstawiła swoją zastępczynię. - Renata Kaznowska od 1994 roku pracuje w samorządzie. Zna Warszawę jak własną kieszeń, zna każdą ulicę i każdy kamień - powiedziała prezydent Warszawy.

Nowa wiceprezydent w ratuszu będzie nadzorowała trzy biura: Infrastruktury, Drogownictwa i Komunikacji oraz Sportu.

- Od ponad 20 lat uczę się Warszawy i wsłuchuję się w głos Warszawy. Będą to robiła teraz z pozycji wiceprezydenta. Warszawa jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Chciałabym, żeby Warszawa przyspieszyła. Wiem, że jest to możliwe - mówiła R. Kaznowska.

- Jest wiele obszarów, o które poprosiłam, nie bez powodu. Do tej pory, zarządzając Śródmieściem, zarządzałam najprawdopodobniej najtrudniejszą przestrzenią w kraju. To nie tylko drogi, parki i skwery wpisane na listę UNESCO, ale także wielki program rewitalizacji Starego Miasta, który z powodzeniem zakończył się w tym roku. To także wiele wydarzeń, które odbywają się w Śródmieściu - dodał.

Jak powiedziała, sama poprosiła o możliwość nadzorowania biura sportu. - Wbrew pozorom mieści się w przestrzeniach publicznych, rozlewa się na Warszawę. Mieliśmy najlepszy przykład podczas Euro. Chciałabym to wszystko móc koordynować, jak również współpracować z panem prezydentem Michałem Olszewskim, który nadzorować będzie architekturę i inwestycje - obiecała.

Zapowiedziała także powrót do projektu zagospodarowania placu Małachowskiego.

- Chciałabym dla Warszawy kontynuować współpracę z warszawiakami, którzy mieli u mnie zawsze otwarte drzwi, z którymi spotykałam się bardzo regularnie, szczególnie w Zarządzie Terenów Publicznych przy okazji różnego rodzaju spotkań, konsultacji, konkursów architektonicznych - mówiła.

- Proszę nie dać się zwieść, jestem strasznie twardą babką i myślę, że Warszawa na tym skorzysta. Bardzo się cieszę, dziękuję za tę nominację w niewątpliwie trudnych czasach - powiedziała na zakończenie spotkania, dodając, że konkretny program urzędowania przedstawi za kilka tygodni.

Renata Kaznowska przez wiele lat była dyrektorem śródmiejskiego Zarządu Terenów Publicznych i prezesem Pałacu Kultury i Nauki. Za jej czasów został m.in. zmodernizowany pl. Grzybowski, czy przeprowadzony remont Starówki. Przeprowadziła również kontrowersyjną modernizację Ogrodu Krasińskich - wycinka drzew w parku wywołała protesty mieszkańców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama