Nowy numer 42/2020 Archiwum

Na Skaryszewskiej ruszają Uwielbienia z Maryją

W kościele św. Wincentego Pallottiego ruszają Uwielbienia z Maryją. - To jedna z pierwszych takich inicjatyw w Warszawie - przekonują ewangelizatorzy z Holy Mary Team, organizatorzy wydarzenia.

Pomysł narodził się w ubiegłym roku. - Ta idea wypływa wprost z naszego DNA. Jesteśmy społecznością ewangelizacyjną skupioną wokół Matki Bożej. To od Niej chcemy uczyć się, jak uwielbiać Jezusa - mówi Piotr Chomicki z HMT.

"Uwielbienia z Maryją” będą rozpoczynać się Mszą św. o godz. 18, po niej, o godz. 19, rozpocznie się modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. - Będziemy także rozważać teksty maryjne, które mówią o uwielbieniu Boga - mówi P. Chomicki.

Ważnym elementem uwielbieniowych spotkań będzie muzyka. - Za muzyczną oprawę w radosnym klimacie gospel odpowiedzialny jest zespół Misericordia Gospel Group, który specjalnie na tę okazję przygotował kilka premierowych nagrań - mówi P. Chomicki.

Uwielbienia będą odbywały się co miesiąc. Pierwsze planowane 26 października. Szczegóły odnośnie dalszych terminów dostępne będą na fanpage HMT na Facebooku.

Maryjna społeczność ewangelizacyjna powstała w 2014 roku. Inspiracją do założenia nowej społeczności maryjnej było wezwanie Maryi do przemiany życia, nawrócenia i przyjęcia nowego życia, jakie jest w Jezusie Chrystusie - prawdziwej Miłości. Holy Mary Team swoje działania planuje realizować przede wszystkim w internecie, poprzez media społecznościowe.

- Obecnie pracujemy nad teledyskiem do ewangelizacyjnej piosenki. Będzie to jeden z pierwszych utworów o nowoczesnym tanecznym brzmieniu. Zależy nam, by z przesłaniem Ewangelii dotrzeć do klubów, dyskotek i komercyjnych rozgłośni. Utwór nosi tytuł "Life” ("Życie”) i zaprasza do przyjścia do Jezusa. Tekst napisany jest w języku angielskim - mówi P. Chomicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama