Nowy numer 42/2020 Archiwum

100 śledztw w sprawie mafii reprywatyzacyjnej

Prokuratura Krajowa wszczęła 100 postępowań w sprawie dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

- Prowadzonych jest już sto śledztw ws. dzikiej reprywatyzacji w stolicy - poinformował minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji w Prokuraturze Krajowej przy ul. Rakowieckiej z udziałem Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego i Prokuratora Regionalnego w Warszawie, Andrzeja Szeligi. - Nasze działania mają związek z aferalnymi wyłudzeniami kamienic i nieruchomości w Warszawie. Dokonaliśmy przeglądu wszystkich spraw zamiecionych w ostatnich latach pod dywan. Są rezultaty. Śledztwa mają przywrócić wiarę w sprawiedliwość ludziom wyrzucanym na bruk z kamienic, przez tych, którzy przez koneksje, wpływy i działania przestępcze byli w stanie bezkarnie czynić im krzywdę i wchodzić w prawo własności kamienic, do których prawa nie mieli. Do niedawna było tak, że to przestępcy mający koneksje wśród polityków w Warszawie mogli spać spokojnie, a lokatorzy wyrzucani do przytulisk nie mieli spokoju we śnie i za dnia - dodał.

100 śledztw w sprawie mafii reprywatyzacyjnej   Zbigniew Ziobro stwierdził, że do niedawna"tzw. niezależna prokuratura była niemym świadkiem przestępstw i dramatów ludzi" i obiecał, że prokuratorzy i sędziowie winni zaniedbań i zaniechań w sprawie reprywatyzacji poniosą konsekwencje.

- Nie mogę obiecać, że wyniki będą z dnia na dzień. Ale prowadzimy rozległe działania procesowe, by przestępcy nie mieli spokojnego snu, i aby krzywda, która stała się lokatorom została naprawiona - stwierdził minister sprawiedliwości, dodając że to dopiero początek badania spraw związanych ze zorganizowaną mafią przestępczą.

Według informacji przekazanej dziennikarzom 13 śledztw  prokuratury dotyczy nieruchomości związanych z 56 ulicami w Warszawie. Często przy jednej ulicy znajduje się kilka nieruchomości objętych czynnościami prokuratorskimi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama