Ponad 400 osób zwiedziło wnętrza i ogród Domu Arcybiskupów Warszawskich, udostępnione z okazji rocznicy uwolnienia kard. Stefana Wyszyńskiego.
Salę Tronową z fotelem, na którym siedział Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny, gabinet, w którym jako ks. Karol Wojtyła usłyszał nominację biskupią, czy prywatną kaplicę z wizerunkiem Matki Bożej w stroju łowickim można było zwiedzić z okazji 60. rocznicy uwolnienia Prymasa Tysiąclecia. O historii pałacu i jego mieszkańców opowiadali przewodnicy z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Oprowadzili gości po wnętrzach, w których żył, pracował i modlił się Prymas Tysiąclecia, a które dziś służą kard. Kazimierzowi Nyczowi.
Trasa zwiedzania wiodła poprzez pomieszczenia oficjalne, jak Sala Tronowa z portretami kolejnych gospodarzy pałacu czy sala konferencyjna sławna obradami Episkopatu pod przewodnictwem Prymasa Wyszyńskiego, a następnie przez prywatny gabinet. Ponad 400 osób zwiedziło także unikalny ogród, w którym stoi rokokowy pawilon ogrodowy. Ta jedyna w swoim rodzaju budowla przetrwała wszystkie nawałnice XIX i XX wieku.
W czasie zwiedzania będzie było obejrzeć wystawę fotograficzną, przygotowaną wspólnie z Narodowym Archiwum Cyfrowym, która pokazuje nieznane momenty z dziejów Pałacu. Towarzyszyła jej ekspozycja osobistych przedmiotów Prymasa z okresu uwięzienia. Każdy odwiedzający otrzymał też pamiątkowy folder z tekstem pierwszego po uwolnieniu listu do wiernych.