Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowa książka o ks. Janie Kaczkowskim

"Kaczkówki w sercu i kieszeni" to zbiór wywiadów z osobami, które należały do najbliższego grona twórcy hospicjum w Pucku.

Opowieści bliskich, przyjaciół i współpracowników księdza Jana są źródłem bogatej wiedzy o jego życiu, burzliwym kształtowaniu się powołania kapłańskiego i realizacji największego dzieła – puckiego hospicjum.

W gronie osób zafascynowanych charyzmatyczną postacią księdza Jana i mówiących z dumą o przyjaźni z nim, odnajdziemy znanych aktorów i dziennikarzy, wśród nich m. in. Antoniego Pawlickiego i Krzysztofa Ziemca.

Tytułowe „kaczkówki”, czyli krótkie myśli, przesłania pozostawione przez księdza Jana, to swoiste drogowskazy, życiowe wskazówki dla każdego, kto poszukuje odpowiedzi na pytania o sprawy ostateczne, sens życia i cierpienia.

W książce znajduje się również nieopublikowany dotąd wywiad z księdzem Janem, dotyczący zjawiska śmierci klinicznej, rozmowę z wybitnym neurochirurgiem prof. Tomaszem Trojanowskim, teologiem ks. prof. Janem Perszonem.

Prezentacja postaci księdza Jana jest okazją do rozważań na temat spraw ostatecznych i zagadnienia „życia po życiu”. Choroba, cierpienie i śmierć zostają ujęte w wielu wymiarach – naukowym, egzystencjalnym, teologicznym i filozoficznym. Bogactwo treści zawartych w książce koncentruje się wokół postaci jej głównego bohatera, obdarzonego wieloma talentami i niespotykaną empatią względem drugiego człowieka.

Książka ukazała się pod patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama