Nowy numer 39/2022 Archiwum

Zrobią raban w Kościele - na żywo

Jaki właściwie jest Kościół młodych? Czy możliwe jest, by na co dzień był tak entuzjastyczny i otwarty jak podczas ŚDM? Przyjdź, posłuchaj i spotkaj się z inną twarzą Kościoła. A jeśli nie możesz być osobiście - obejrzyj relację na żywo.

Na 100 dni od zakończenia ŚDM organizatorzy konferencji proponują, by, w oparciu o doświadczenie tamtych wydarzeń, zastanowić się nad pytaniami, jakie stawiają dziś sobie młodzi katolicy: Jaki właściwie jest Kościół młodych? Czy możliwe jest, by na co dzień był tak entuzjastyczny i otwarty jak podczas ŚDM? Do czego zachęca, a co może w nim drażnić? Czy naprawdę Kościół od 2 tysięcy lat jest w nieustannym kryzysie?

22 listopada o 19.30 w Starym BUW-ie odbędzie się debata "Robimy raban? Czyli młodzi w Kościele”. Punktem wyjścia spotkania będzie podsumowanie ŚDM na 100 dni od ich zakończenia. Konferencja organizowana jest przez Catholic Voices Poland we współpracy z Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo. Głos w debacie zabiorą: duszpasterz i raper ks. Jakub Bartczak, dziennikarka TVN i blogerka "Bóg w wielkim mieście" Katarzyna Olubińska, aktor Radosław Pazura oraz redaktor naczelny Deon.pl Piotr Żyłka.

- Na 100 dni od zakończenia ŚDM chcemy na chwilę powrócić do tamtych wydarzeń. Chcemy, aby wspomnienie tego wydarzenia było wprowadzeniem do dyskusji na temat młodych w Kościele i miejsca Kościoła w życiu młodego pokolenia. Zapraszamy wszystkich młodych, bez względu na to, czy ktoś był czy nie na ŚDM, do szerszej rozmowy i spotkania się z naszymi gośćmi. Ufamy, że każdy z nich wniesie inną, własną perspektywę. W efekcie liczymy zaś na ciekawą debatę, która będzie inspiracją dla przybyłych studentów do poszukiwań i odnajdywania odpowiedzi na pytania o ich zaangażowanie w życie Kościoła - zaprasza Mateusz Godek z Catholic Voices.

Robimy raban? - czyli młodzi w Kościele | NA ŻYWO
Salve TV

Debatę będzie można obejrzeć na żywo dzięki transmisji Salve TV.

Konferencja organizowana jest przez Catholic Voices Poland we współpracy z Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo. 

Catholic Voices Poland to organizacja zrzeszająca świeckich katolików, którzy szkolą się w zakresie występowania w mediach i wypowiadania się w sprawach związanych z Kościołem. CV ma swoje odziały w kilkunastu krajach na świecie.

Soli Deo to warszawska organizacja studencka, która poprzez konferencje, warsztaty i inne spotkania zajmuje się promowaniem wartości katolickich w środowisku akademickim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy