Za ich posługę możemy odwdzięczyć się modlitwą. Nie tylko 2 lutego...
Chociaż Dzień Życia Konsekrowanego przypada w święto Ofiarowania Pańskiego, czyli 2 lutego, jego obchody zaczną się już wcześniej. Za osoby poświęcone Bogu będzie modlił się 29 stycznia, podczas radiowej Mszy św. w bazylice Świętego Krzyża (godz. 9), bp Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego przy KEP.
Wspólnota Monastyczna Braci i Sióstr Jerozolimskich zaprasza 1 lutego do kościoła rektorskiego Matki Bożej Jerozolimskiej (ul. Łazienkowska 14) o godz. 17 na adorację Najświętszego Sakramentu, o 18.00 - na nieszpory, a o 18.30 - na Mszę św.
Natomiast 2 lutego bracia i siostry zakonne, członkowie instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego, dziewice i wdowy konsekrowane spotkają się na Eucharystii w obu warszawskich katedrach. O godz. 15 bp Marek Solarczyk odprawi Mszę św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana. Po drugiej stronie Wisły obchody Dnia Życia Konsekrowanego rozpoczną się odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 w kościele seminaryjnym. Potem odbędzie się procesyjne przejście do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, gdzie o godz. 16 kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. Homilię wygłosi o. Kazimierz Synowczyk OFMCap. Po Eucharystii nastąpi odnowienie ślubów.
Tradycyjnie datki zebrane na tacę 2 lutego są przeznaczone za utrzymanie zakonów kontemplacyjnych.
Dzień Życia Konsekrowanego ustanowił w 1997 r. św. Jan Paweł II. W zamyśle papieża ten dzień ma być dziękczynieniem za dar życia konsekrowanego oraz przyczyniać się do poznania i szacunku wobec osób konsekrowanych. Ma też zachęcać osoby żyjące radami ewangelicznymi do tego, żeby "jeszcze żywiej uświadomiły sobie ich niezastąpioną misję w Kościele i w świecie".
Dzień ten jest również szczególną okazją do modlitwy o nowe powołania do służby Kościołowi w stanie konsekrowanym.