Nowy numer 44/2020 Archiwum

Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży to spotkanie prawie 1500 osób z 8 europejskich krajów. Już po raz kolejny młodych złączy pasja wyrażona w trzech słowach: stadion - teatr - świątynia.

Od 9 do 15 lipca parafiadowicze z: Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji, Ukrainy, Niemiec oraz Słowacji gościć będą w Warszawie. Tu spotkają się na deskach teatru, na bieżni stadionu oraz w przestrzeni wspólnej modlitwy. Czekają na nich m.in. konkursy wiedzowe, sportowe, artystyczne, plastyczne i wokalne.

Stowarzyszenie "Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza", prowadzone przez Zakon Pijarów, już po raz 29. organizuje Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży. W imprezie chodzi o integralny i pełny rozwój człowieka, a stowarzyszenie wciela w życie idee starożytnego wychowania opartego na triadzie: stadion - teatr - świątynia.

Sport na parafiadzie to 13 różnych dyscyplin w 16 konkurencjach, m.in. biathlon letni, strzelectwo i konkurencje lekkoatletyczne. Świątynia to wspólna modlitwa i wiara, która przekracza granice państw i narodów. Codzienne Msze św. oraz wspólne wieczory modlitewne skupione są wokół założyciela pijarów i patrona parafiady - św. Józefa Kalasancjusza. Kultura to spotkanie z twórczością Jeremiego Przybory w ramach konkursu wokalnego, interdyscyplinarne warsztaty "My i świat" czy konkurs plastyczny nawiązujący do Roku Conrada.

Podczas pobytu w Warszawie parafiadowicze z różnych stron świata zobaczą najciekawsze zakątki Warszawy, w tym warszawskie muzea, parlament Rzeczypospolitej Polskiej czy siedzibę Telewizji Polskiej.

Uroczysta Inauguracja 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży odbędzie się 9 lipca o godz. 16 w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Gwiazdą koncertu inaugurującego parafiadę będzie zespół ewangelizacyjny Chusti.

Patronat honorowy nad 29. Międzynarodową Parafiadą Dzieci i Młodzieży objął prezydent RP Andrzej Duda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama