Nowy numer 43/2020 Archiwum

6,5 tys. zł dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach

To efekt publicznej zbiórki podczas XII warszawskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny, który 11 czerwca przeszedł ulicami Warszawy, hojnie wsparli Dom Samotnej Matki w Chyliczkach. Wolontariusze zebrali aż 6,5 tysiąca złotych. To pierwsza publiczna zbiórka na pomoc młodym mamom.

Lodówka, pralka i odkurzacz – to tylko część rzeczy zakupionych z uzyskanych środków, niezbędnych do normalnego funkcjonowania pensjonariuszek i ich dzieci.

Dom Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą jest jedną z najstarszych tego typu placówek w Polsce. Obecnie schronienie w nim znajduje kilkanaście kobiet w ciąży i matek, których dzieci już przyszły na świat.

Dom Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach znajduje się pod opieką sióstr ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia: s. Senty, s. Lidii i s. Krzysztofy. - Potrzeby są ogromne. Chcemy, aby ten dom pokazał dziewczynom jak wygląda normalne życie, ale oczywiście, aby również tutaj znalazły schronienie dla siebie i swoich dzieci. Każda z nich ma własną, trudną historię i w pewien sposób stara się zacząć tutaj nowe życie - podkreśla s. Senta, przełożona domu.

- Zdecydowaliśmy się pomóc właśnie Domowi Samotnej Matki, ponieważ jest to miejsce w którym ochrona życia dzieci nienarodzonych jest realizowana w bardzo konkretny sposób. To tutaj znajdują pomoc kobiety będące często w niezwykle trudnej sytuacji życiowej. Ich dzieci zaś mogą przyjść na świat i spędzać pierwsze miesiące życia w atmosferze miłości - mówi prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Kwaśniak.

Administratorem Domu Samotnej Matki w Chyliczkach jest ks. Dr Marcin Szczerbiński, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama