Nowy numer 42/2020 Archiwum

Relikwie nawróconego satanisty podarowane parafii na Tarchominie

Bp Pompejów Tommaso Caputo spotkał się z wiernymi Ośrodka Duszpasterskiego pw. Matki Bożej Pompejańskiej na stołecznym Tarchominie. Na zakończenie wizyty poświęcił obraz bł. Bartłomieja Longo i ofiarował nowo powstającej parafii jego relikwie oraz specjalnie przetłumaczoną z języka włoskiego modlitwę do Matki Bożej Różańcowej, codziennie odmawianą w sanktuarium w Pompejach.

Przypominając historię kultu maryjnego w Pompejach duchowny podkreślił wartość modlitwy różańcowej. - Kto lepiej zna syna niż jego matka, stąd w czasie kiedy odmawiamy różaniec Maryja prowadzi nas do Jezusa. W związku z tym ten kto propaguje różaniec i modli się rozważając jego poszczególne tajemnice, ten się zbawia, ponieważ spotyka Tego który jest Zbawicielem - Jezusa Chrystusa. Jemu zawsze towarzyszy Maryja - zwrócił uwagę abp Tommaso Caputo.

Duchowny opowiedział również historię życia i nawrócenia bł. Bartłomieja Longo - nawróconego satanistę, wielkiego krzewiciela modlitwy różańcowej zwracając uwagę, że otwierając się na Boga człowieka wychodzi również z miłością do braci. - Nasze chrześcijańskie życie można przyrównać do latania w którym niezbędna są dwa skrzydła którymi są miłość i wiara. Sama wiara bez miłości jest kłamstwem -stwierdził bp Pompejów.

Zwrócił uwagę, że przełożeniem na konkret tej prawdy są liczne dzieła charytatywne, które powstały wokół sanktuarium a które wychodziły naprzeciw potrzebom najuboższych.

- Bł. Bartłomiej Longo pochylił się nad losem sierot, dzieci kobiet w więzieniu oraz osobami niepełnosprawnymi. Mówił, że wszyscy są równi i mają prawo do edukacji. Do opieki nad dziewczętami powołał żeńskie Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Różańca Świętego – opowiadał abp Caputo. Wspomniał też istniejącym obecnie przy pompejańskim sanktuarium ośrodku dla kobiet w ciąży oraz dla imigrantów. - W ubiegłym roku w tzw. "Stole dla Biednych” wydaliśmy o 40 tys. posiłków - powiedział.

Mówiąc o planach i wyzwaniach które obecnie stoją przed sanktuarium wymienił stałą spowiedź sakramentalną.

Na zakończenie zachęcił wiernych do zapoznania się z Listem Apostolskim Rosarium Virginis Mariae Ojca Świętego Jana Pawła II.

Abp Caputo poświęcił obraz bł. Bartłomieja Longo i ofiarował nowo powstającej parafii jego relikwie - uroczyste wprowadzenie szczątków błogosławionego odbędzie się 8 października o godz. 12.30.. Parafia otrzymała także specjalnie przetłumaczoną z języka włoskiego modlitwę do Matki Bożej Różańcowej - codziennie odmawianą w sanktuarium w Pompejach, oraz replikę wizerunku Pani z Pompejów. W spotkaniu wziął także udział nuncjusz apostolski Polski abp Salvatore Pennacchio.

Krzyż i plac pod budowę nowej świątyni pw. Matki Bożej Pompejańskiej na stołecznym Tarchominie poświęcił 22 października 2016 roku abp Henryk Hoser. Jest to dotychczas jedyna parafia w całej metropolii warszawskiej pod takim wezwaniem. W Polsce powstaje jeszcze tylko jedna świątynia dedykowana Matce Bożej Pompejańskiej w Żernikach Wrocławskich.

Włoskie Pompeje, położone u podnóża Wezuwiusza, słyną z sanktuarium Różańca Świętego, wybudowanego przez bł. Bartolo Longo - nawróconego satanistę, wielkiego krzewiciela modlitwy różańcowej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama