Nowy numer 34/2019 Archiwum

Spotkanie polskiego i niemieckiego laikatu

28 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19 odbyło się spotkanie delegacji reprezentujących polski laikat z przedstawicielami Związku Katolików Niemiec.

28 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19 odbyło się spotkanie delegacji reprezentujących polski laikat z przedstawicielami Związku Katolików Niemiec. Delegacji niemieckiej przewodniczył prezydent ZDK prof. dr Thomas Sternberg. Stronę polską reprezentowali przedstawiciele laikatu z Krajowej Rady Katolików Świeckich z przewodniczącym Rady, Kazimierzem Krylą, Akcji Katolickiej w Polsce z prezes Zarządu Krajowego, Urszulą Furtak oraz przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z asystentem generalnym ks. Andrzejem Lubowickim.

Delegacje w trakcie spotkania zapoznały się z organizacją struktur laikatu w obydwu krajach. Podczas spotkania dyskutowano nad tematem ponownego zaszczepiania na gruncie europejskim wartości chrześcijańskich. Nie zabrakło również odniesienia do tematów związanych z przyszłością Europy i Unii Europejskiej, sytuacją polityczną w Polsce i Niemczech oraz kryzysem migracyjnym. Oceniono także aktualną sytuację relacji polsko-niemieckich.

Inicjatorem spotkania byli przedstawiciele niemieckiego laikatu. Spotkanie przyczyniło się do odnowienia kontaktów, zainicjowanych w latach 60. ubiegłego wieku, po słynnym liście biskupów polskich do niemieckich. Oceniono, że analiza struktur laikatu w obu krajach rokuje nadzieję na bliższą współpracę wiernych świeckich z Niemiec i Polski.

ZDK jest największą organizacja zrzeszającą katolików świeckich w tym kraju. Organizacja posiada rozbudowane struktury i funkcjonuje w różnych grupach wiekowych i środowiskowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL