Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Kino z duszą" w PKiN

Dziewiętnaście seansów oraz spotkanie z ojcem Leonem Knabitem i operatorem filmowym Andrzejem Musiałem – to wszystko na piątym już Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z duszą”, który rozpoczyna się dziś w Warszawie.

Festiwal rozpocznie się 23 listopada o godz. 16, a zakończy 25 listopada wieczorem. Podczas trzech dni festiwalu, w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki wyemitowanych zostanie dziewiętnaście filmów (spośród kilkudziesięciu zgłoszonych), które wezmą udział w pokazach konkursowych. Widzowie zobaczą wartościowe dokumenty o tematyce społecznej, historycznej, obyczajowej i religijnej. 

W sobotę po obejrzeniu dokumentu „Ojciec Leon – bloger dusz” w reż. Krzysztofa Żurowskiego, widzowie będą mieli okazję spotkać się ze słynnym tynieckim benedyktynem – o. Leonem Knabitem. Wcześniej, w czwartek prof. Andrzej Musiał, operator filmowy i przedstawiciel jury wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, przedstawiciel jury festiwalu, poprowadzi spotkanie „Jak oglądać dokument”. W piątek natomiast odbędzie się debata „Siła modlitwy na wielkim ekranie”, organizowana przez portal Stacja 7, która będzie wprowadzeniem do filmu „Teraz i w godzinę śmierci” w reż. Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka.

Gala finałowa z wręczeniem nagród zwycięzcom tegorocznego festiwalu, odbędzie się 25 listopada o godz. 19.

Na wszystkie projekcje filmowe, spotkania oraz galę finałową, wstęp wolny.

Organizatorem „Kina z duszą” jest Fundacja Areopag XXI, współorganizatorem Narodowe Centrum Kultury, natomiast partnerami – m.in. Palotyńska Fundacja Misyjna Salvatti oraz Centrum Myśli Jana Pawła II. "Gość Niedzielny" jest jednym z patronów medialnych festiwalu.

Szczegółowy program na: kinozdusza.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama