Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nie deptać, nie krzywdzić…

Od Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie 14 lutego rozpoczęła się wielkopostna inicjatywa całodziennej modlitwy, każdego dnia w innym kościele obu warszawskich diecezji.

Tradycja, zapoczątkowana w Rzymie, została przeszczepiona na warszawski grunt w 2015 r. W kościele stacyjnym w godz. 6–21 trwają adoracja i modlitwa, odprawiane są nabożeństwa wielkopostne, a także otwarte są konfesjonały. Odprawiając Mszę św. w pierwszym kościele stacyjnym – w Wilanowie, kard. Kazimierz Nycz przywołał słowa papieża Franciszka, który na początku Wielkiego Postu przypomniał cele tego czasu: zatrzymać się, wyciszyć i skupić oraz nawrócić się. Metropolita warszawski zachęcił też do zastanowienia się nad tym, jakim darem jest słowo Boga, ale i słowo wypowiadane przez i do bliźniego. Podkreślił także, jak ważna jest świadomość tego, że każdy jest „darem bezinteresownym dla drugiego człowieka”. – Być zdolnym do tego, żeby drugiego przyjmować jako dar: nie stracić go, nie skrzywdzić, nie zrobić mu przykrości. Odpowiadać tak, jak się odpowiada na Boży dar. Ileż tu jest przestrzeni i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Ileż jest do zrobienia w życiu rodzin, małżeństw, pracowników, współpracowników. Nie zdeptać drugiego, przyjąć go jako dar i odpowiedzieć całym życiem – tylko wtedy życie ludzkie ma swój głęboki sens. To jest ten szeroki wymiar Wielkiego Postu, który rozpoczynamy – wyjaśnił kard. K. Nycz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL