Kim są kandydaci, którzy 26 maja w bazylice archikatedralnej staną się kapłanami?
Diakoni z Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater:
1. Giacomo Calore z parafii Madonna Pellegrina w Padwie (Włochy), 28 lat. Od 13 roku życia związany jest z Drogą Neokatechumenalną. W trakcie formacji seminaryjnej był na praktyce misyjnej w różnych polskich diecezjach.
2. Fernando Sousa Freitas da Costa z parafii Menino Deus w São Paulo (Brazylia), 28 lat. W formacji Drogi Neokatechumenalnej uczestniczy od 14 roku życia. W trakcie formacji seminaryjnej odbył praktykę ewangelizacyjną w Stanach Zjednoczonych oraz uczestniczył wakacyjnych wyjazdach misyjnych na Białoruś, do Włoch i Japonii.
3. Manuel Rodriguez Pena z parafii San Juan Eudes w Santo Domingo (Dominikana), 28 lat. Od 12 roku życia należy do wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. W czasie formacji seminaryjnej odbył praktyki misyjne w archidiecezji katowickiej i diecezji bielsko-żywieckiej.
4. Łukasz Grzegorz Sudy z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim, 29 lat. W czasie formacji seminaryjnej odbył praktykę ewangelizacyjną w Izraelu oraz diecezjach opolskiej i gliwickiej. W wakacje uczestniczył w wyjazdach misyjnych na Białoruś, do Włoch oraz Stanów Zjednoczonych.
5. Janusz Kapusta z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku, 45 lat. Zanim wstąpił do seminarium pracował w branży telekomunikacyjnej. Od 28 roku życia należy do wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej. 8 lat później wstąpił do seminarium duchownego, a w trakcie formacji odbył praktykę misyjną w zachodniej Polsce.
6. Maciej Stasiak z parafii św. Aleksandra w Warszawie, 43 lata. Od 22 roku życia jest związany z Drogą Neokatechumenalną. Przed wstąpieniem do seminarium pracował w branży motoryzacyjnej m.in. jako mechanik samochodowy i kierowca. W czasie formacji seminaryjnej odbył praktykę misyjną w zachodniej Polsce.