Nowy numer 33/2019 Archiwum

Posłani na pustynię

Dzisiaj świat staje się pustynią, wskazujcie więc innym drogę do wody życia – zachęcał członków Akademickiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej „Woda Życia” bp Michał Janocha, podczas obchodów 20-lecia ruchu.

Hasłem obchodzonego 16 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej jubileuszu były słowa „Przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12, 23). – To Jezus przyciąga nas do siebie, ale nie jest łatwo dać się przyciągnąć. Dziękuję Bogu, że daliście się przyciągnąć do wody, symbolu Ducha Świętego, który daje życie – powiedział w konferencji ks. Andrzej Gałka.

Wyjaśnił, że wspólnota nie jest po to, by się dobrze czuć, ale głosić wielkie dzieła Boże. Świętowanie w Wilanowie zgromadziło około tysiąca osób, obecnych i byłych członków grupy, rodzin, sióstr i księży wywodzących się z „Wody Życia”, a także gości z innych wspólnot. Założona przez ks. Romana Trzcińskiego w 1998 r. przy parafii św. Jakuba Apostoła przy pl. Narutowicza „Woda Życia”, liczy obecnie prawie 2 tys. członków. Od wielu lat prowadzi kurs Alfa, rekolekcje ewangelizacyjne oraz ewangelizuje młodzież. Na zakończenie Mszy św. został odczytany dekret nadający wspólnocie statut stowarzyszenia. Następnego dnia bulwarami wiślanymi przeszedł marsz ewangelizacyjny zorganizowany przez członków wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL