Nowy numer 39/2020 Archiwum

Posłani na pustynię

Dzisiaj świat staje się pustynią, wskazujcie więc innym drogę do wody życia – zachęcał członków Akademickiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej „Woda Życia” bp Michał Janocha, podczas obchodów 20-lecia ruchu.

Hasłem obchodzonego 16 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej jubileuszu były słowa „Przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12, 23). – To Jezus przyciąga nas do siebie, ale nie jest łatwo dać się przyciągnąć. Dziękuję Bogu, że daliście się przyciągnąć do wody, symbolu Ducha Świętego, który daje życie – powiedział w konferencji ks. Andrzej Gałka.

Wyjaśnił, że wspólnota nie jest po to, by się dobrze czuć, ale głosić wielkie dzieła Boże. Świętowanie w Wilanowie zgromadziło około tysiąca osób, obecnych i byłych członków grupy, rodzin, sióstr i księży wywodzących się z „Wody Życia”, a także gości z innych wspólnot. Założona przez ks. Romana Trzcińskiego w 1998 r. przy parafii św. Jakuba Apostoła przy pl. Narutowicza „Woda Życia”, liczy obecnie prawie 2 tys. członków. Od wielu lat prowadzi kurs Alfa, rekolekcje ewangelizacyjne oraz ewangelizuje młodzież. Na zakończenie Mszy św. został odczytany dekret nadający wspólnocie statut stowarzyszenia. Następnego dnia bulwarami wiślanymi przeszedł marsz ewangelizacyjny zorganizowany przez członków wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama