Nowy numer 39/2020 Archiwum

Poruszyła serca i szydełka

Młoda mama z Milanówka wysyła do Zambii własnoręcznie zrobione maskotki. Można do niej dołączyć!

Miłośnicy robótek ręcznych, którzy chcieliby włączyć się do akcji, mogą skontaktować się z organizatorką poprzez fanpage: "Szydełkiem i wyobraźnią" lub telefonicznie: 531 762 954. Informacje można też znaleźć na fanpage wolontariuszek: "W rytmie SERCA" oraz na stronie internetowej Wolontariatu Misyjnego Salvator: wms.sds.pl.

Maskotki, które dotrą do Milanówka do 27 czerwca mają szansę na podróż do Zambii w walizkach wolontariuszek. Gabarytowe duże oraz te, które dojdą z opóźnieniem, zostaną wylicytowane na aukcji internetowej. Dochód z niej wesprze organizację warsztatów dla nauczycieli w okolicy Lasaki w Zambii. To właśnie tam Mariola Kaźmierska i Magdalena Godlewska od 18 lipca w wioskach w buszu będą organizowały warsztaty metodologiczne dla nauczycieli, a popołudniami będą pracowały z dziećmi. Pomogą też w sierocińcu prowadzonym przez siostry misjonarki miłości w Lusace.

- Dzieci na wioskach nie mają zabawek, więc z kolorowych maskotek bardzo się ucieszą - mówi Mariola Kaźmierska z Warszawy, która jako wolontariuszka była w Afryce już trzykrotnie.

Wolontariuszki powrócą do Polski na początku września. W internecie zamieszczą informacje i zdjęcia miejsc, dokąd trafiły ręcznie robione zabawki podarowane na rzecz akcji.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama