Nowy numer 22/2020 Archiwum

Zmarł ks. Jacek Zalewski, proboszcz parafii Świętej Trójcy w Chynowie

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 sierpnia w parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim. Natomiast 22 sierpnia o godz. 19 odbędzie się Msza św. w parafii św. Trójcy w Chynowie.

Ks. Jacek Zalewski urodził się w Nowym Dworze Mazowieckim. Święcenia kapłańskie przyjął 20 maja 1989 roku z rąk kardynała Józefa Glempa w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Ukończył studia teologiczne z zakresu prawa kanonicznego na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

Ks. Jacek Zalewski jako wikariusz posługiwał w parafiach: Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie, Bogurodzicy Maryi na Jelonkach Północnych w Warszawie, Narodzenia Pańskiego w Błoniu, Matki Bożej Częstochowskiej w Piastowie, Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie w Warszawie. W latach 2008–2012 był proboszczem w parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, natomiast od 2012 roku w parafii Świętej Trójcy w Chynowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 sierpnia 2018 roku w parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama