Nowy numer 43/2020 Archiwum

Od trzech świętych do Świątyni Opatrzności

15 września z Rostkowa, Niepokalanowa i Góry Kalwarii wyruszy Warszawska Pielgrzymka Rowerowa. Młodzi pątnicy spotkają się w wilanowskiej świątyni.

Tegoroczny rajd rowerowo-modlitewny uczci 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, 200. rocznicę archidiecezji warszawskiej oraz Rok św. Stanisława Kostki.

Pątnicy na dwóch kółkach wyruszą z trzech różnych miejsc na Mazowszu związanych z trzema świętymi. Jedni z Rostkowa – miejsca urodzin św. Stanisława Kostki (w diecezji płockiej), drudzy z Niepokalanowa, czyli miejsca związanego ze św. Maksymilianem Kolbe; trzecia grupa natomiast z Góry Kalwarii, gdzie żył i spoczywa św. Stanisław Papczyński, założyciel marianów.

– Trasy są tak pomyślane, aby każdy chętny mógł znaleźć dopasowaną do swoich możliwości kondycyjnych – opowiada ks. Krzysztof Adamski, jeden z organizatorów pielgrzymki.

Najdłuższa trasa – z Rostkowa – liczy ok. 120 km i na nią zaproszeni są najbardziej wytrwali. Średnią długość, bo ok. 60 km do przebycia, będą mieli ci, którzy wyruszą z Niepokalanowa, zaś najkrótsza i najprostsza trasa wiedzie z Góry Kalwarii, skąd do Świątyni Opatrzności jest ok. 30 km. Na nią szczególnie zaproszone są rodziny z dziećmi.

Z tych trzech różnych miejsc i trzema różnymi drogami pielgrzymi dojadą do jednego punktu, którym w tym roku będzie Świątynia Opatrzności. Ok. godz. 19.18 rozpocznie się tam Msza św. dziękczynna.

To druga tego typu pielgrzymka zorganizowana w archidiecezji warszawskiej. Rok temu pod hasłem “Fatima w Warszawie” pątnicy na dwóch kółkach czterema trasami przyjechali do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Warszawie-Ursusie.

Terminy startów grup rowerowych:
Rostkowo, sanktuarium św. Stanisława Kostki, godz. 9.
Niepokalanów, klasztor franciszkanów, godz. 11.30.
Góra Kalwaria, sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, godz. 14.

Zapisy przyjmuje telefonicznie ks. Daniel Szafarz, nr. 784 276 720

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama