Nowy numer 43/2020 Archiwum

Polsko-węgierski marsz ku niepodległości

Stowarzyszenie LOT Skarbiec Mazowiecki wraz z władzami Bemowa zaprasza na rajd rowerowy i grę terenową z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wydarzenie będzie miało miejsce na Bemowie oraz na obszarach przyległych gmin, a odbywać się będzie we wrześniu i w październiku. Patronem honorowym gry i rajdu będzie Ambasada Węgier. 

Gra składać się będzie z trzech etapów. Pierwszy polega na uczestnictwie w pokazie filmu 22 września o godz. 10 w Bemowskim Centrum Kultury, drugi - to spacer z przewodnikiem 23 września o godz. 10 (zbiórka przed kościołem p.w. MB Ostrobramskiej przy ul. gen. Witolda Urbanowicza 49). 

Po zakończeniu dwóch etapów, gracze otrzymają zadania wstępne, a po ich rozwiązaniu otrzymywać będą sukcesywnie kolejne zlecenia i „misje" do wykonania w terenie. Tematem będzie współpraca Polaków i Węgrów od końca XIX w. do pierwszych dziesięcioleci po zakończeniu II wojny światowej.

Z uwagi na zakres wiedzy, a także poruszanie się po dość rozległym obszarze (Warszawa, Kampinos), gra przeznaczona będzie dla starszej młodzieży i dorosłych. Jej zakończenie nastąpi 6 października. 

Oprócz gry odbędzie się dwuetapowy rajd rowerowy. Na pierwszy etap uczestnicy wyruszą 6 października. Rajdowcy przejadą szlakiem związanym ze stacjonowaniem Węgrów w okolicach Warszawy podczas II wojny światowej oraz z miejscami upamiętniającymi ich działalność na rzecz Polaków. 

Drugi etap rajdu odbędzie się już w granicach Warszawy, 20 października. W tym dniu organizatorzy zapowiadają festyn w Forcie Bema, podczas którego nastąpi ogłoszenie wyników gry terenowej, powitanie uczestników rajdu, spotkanie z przyjaciółmi z Węgier oraz wiele atrakcji dla rodzin i uczestników wydarzenia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Lokalna Organizacja Turystyczna "Skarbiec Mazowiecki" wraz z gminą Warszawa-Bemowo.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama