Nowy numer 23/2020 Archiwum

100 km, 100 osób i wyjątkowa patronka

13 października prawie 100 osób pokonało rowerami trasę z salwatoriańskiej parafii w Warszawie do sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie i z powrotem.

Pielgrzymi ruszyli pod hasłem "Rozkręcamy wiarę”. Punktualnie o 8.00 rowerzyści w kolumnie, na czele z organizatorem - Duszpasterstwem STUDENT+, wyruszyli sprzed Kościoła NMP Matki Zbawiciela na Mokotowie.

Z przerwami na krótkie odpoczynki na trasie, dotarli do celu w samo południe. Pielgrzymi zawierzyli się Matce Bożej Niepokalanej, modlili się w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój, następnie uczestniczyli we Mszy św. oraz odwiedzili Muzeum Św. Maksymiliana Kolbego.

Data pielgrzymki rowerowej - 13 października - nie jest przypadkowa. W tym dniu wszyscy świętowali również wspomnienie Madonny del Gishello - patronki rowerzystów.

Po całym dniu spędzonym w gronie ludzi dzielących wspólną pasję i wiarę, pątnicy wrócili po 20.00 do punktu startowego. I chociaż to była dopiero pierwsza taka inicjatywa rowerowa organizowana przez STUDENT+ to dało się słyszeć głosy, że wszyscy mają nadzieję, że nie ostatnia. W końcu wiarę najlepiej rozkręca się z ludźmi, którzy zmierzają w tym samym kierunku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama