Nowy numer 3/2021 Archiwum

Festiwal chrześcijańskiego kina

Historia świętej Indianki, dokument o mocy przebaczenia i opowieść o walce z rakiem. Co jeszcze zobaczymy w ramach 3. Festiwalu Filmowego ARKA?

Festiwal Filmowy ARKA już po raz trzeci odbywa się największych miastach w Polsce. Tegoroczne premiery chrześcijańskich filmów widzowie w stolicy będą mogli obejrzeć od 3 do 25 listopada w Dorym Miejscu (ul. Dewajtis 3) i w Kinie Wisła (pl. Wilsona).

Reżyser Wim Wenders w dokumentalnym obrazie "Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa” zabierze widzów w „osobistą podróż” z Ojcem Świętym, podczas której głowa Kościoła udzieli odpowiedzi na najbardziej palące problemy współczesnego świata.

Z kolei "Największy dar” to opowieść o mocy przebaczenia. Znany hiszpański twórca, Juan Manuel Cotelo, z pytaniem o przebaczenie zwraca się nie tylko do ofiar niesprawiedliwości i wielkich zbrodni, ale także do winowajców: mafiosów i płatnych morderców.

Reżyserkę Chloé Zhao zafascynowała z kolei prawdziwa historia młodego kowboja z Dakoty Południowej Brady'ego Jandreau, którego świetnie zapowiadającą się karierę przerwał poważny wypadek. W filmie "Jeździec” pokazuje, że przyjęcie wyroków życia wymaga zaparcia się siebie, walki wewnętrznej i stawiania czoła wyzwaniom z zewnątrz.

"Ballada wojownika” (reż. Tony Sebastian Ukpo) to opowieść o rozczarowaniu współczesnym światem widzianego oczami młodego człowieka.

Fabuła filmu "Chleb z nieba” (reż. Giovanni Bedesch) zaskakuje. W wigilię Bożego Narodzenia Lilli i Annibale, dwoje bezdomnych, znajdują na śmietniku niemowlę. Bohaterowie nie mając wyjścia stają się rodzicami dla najbardziej niezwykłego dziecka na świecie - widzialnego tylko przez nic. Film w sposób poruszający a zarazem pełen poezji, ukazuje, że przełamanie bariery obojętności, egoizmu i niechęci, pozwala dostrzec cud, cud spotkania z drugim człowiekiem.

"Z miłości do Joey” (reż. Rory Feek) opowiada prawdziwą historię Joey Feek i jej walki z rakiem. Film pokazuje czym naprawdę jest miłość, przebaczenie i zdolność poświęcenia siebie.

"Kateri”, dramat kostiumowy w reż. Jamesa C. Kelty przenosi nas w odległą epokę i zanurza w barwną historię ewangelizacji Ameryki Północnej przez jezuickich misjonarzy, ukazując przy tym nadzwyczajną łaskę wiary i miłości, którą Bóg obdarzył pierwszą świętą Indiankę - tytułową Kateri.

Projekcje filmowe:

•    Dobre Miejsce:
03.11 godz. 18 "Z miłości do Joey”
09.11 godz. 19 "Kateri”
16.11 godz. 19 "Chleb z nieba”
23.11 godz. 19 "Największy dar”
•    Kino Wisła
04.11 godz. 16 "Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa”
10.11 godz. 16 "Jeździec”
18.11 godz. 16 "Ballada wojownika”
25.11 godz. 16 "Największy dar”

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama