Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kard. Nycz: Będę się za was całe święta modlił

Metropolita warszawski odwiedził 18 grudnia pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul Żwirki i Wigury w Warszawie.

Kard. Kazimierz Nycz odwiedził 18 grudnia pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Najmłodszym przekazał upominki z okazji świąt Bożego Narodzenia. W towarzystwie dzieci obejrzał jasełka przygotowane przez uczniów przyszpitalnej szkoły.

- Każdemu człowiekowi jest trochę smutno, jeśli musi zostać na święta w szpitalu. Ale pamiętajcie, że będę się za was całe święta modlił - zapewnił małych pacjentów kard. Nycz. Dodał też, że w modlitwie będzie pamiętał o lekarzach, pielęgniarkach i personelu medycznym szpitala.

Metropolita warszawski odwiedził też przebywających na oddziałach małych pacjentów klinik hematologii i onkologii. Niektórzy już dzisiaj lub jutro zostaną wypisani na święta do domu, inni zostaną w te dni w szpitalu.

Kard. Nycz błogosławił dzieci, rozmawiał z ich rodzicami. Jedni z nadzieją mówili mu o zastosowanej terapii, inni cieszyli się, że dziecko na święta będzie w domu, jeszcze inni dzielili się nadzieją na planowany po świętach przeszczep.

W Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie obecnie leczy się ok. 600 dzieci i nastolatków. Od trzech lat mieści się on w nowej siedzibie przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, na terenie parafii Opatrzności Bożej na Ochocie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama