Nowy numer 22/2020 Archiwum

Caritas Warszawsko-Praska rozdała ponad 1,5 tys. paczek na święta

Trafiły one zarówno do najuboższych rodzin, osób starszych, jak i bezdomnych.

Jednych nie stać w tym roku na prezenty, inni nie mają bliskich, od których mogli by coś otrzymać. Poprzez ten niekiedy drobny dar chcieliśmy zauważyć i docenić pojedynczego człowieka - powiedział dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Kamil Chojnacki.

Część paczek świątecznych trafiła do najuboższych dzięki akcji "Wirtualna Choinka - prawdziwy prezent”, druga część za pośrednictwem parafialnych oddziałów Caritas, które działając na miejscu, najlepiej orientują się w potrzebach wiernych. Natomiast ostatnim ogniwem były dary dla bezdomnych rozdawane w Jadłodajni św. Brata Alberta przy ul. Lubelskiej.

- Zgodnie z tradycją przygotowaliśmy ponad 1,5 tys. paczek, w których znalazły się nie tylko produkty potrzebne na stół wigilijny, ale także środki czystości niezbędne do higieny osobistej - powiedział ks. Chojnacki.

24 grudnia w Jadłodajni św. Brata Alberta odbyła się wieczerza świąteczna dla najuboższych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama