Nowy numer 42/2019 Archiwum

Epifanie na Bródnie i Żeraniu

Barwne orszaki przejdą nie tylko Krakowskim Przedmieściem. Uroczystości odbędą się przy sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na ul. Wysockiego i w parafii Matki Bożej Pompejańskiej przy ul. Myśliborskiej.

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej oraz Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy zapraszają do udziału w Orszaku Trzech Króli w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na Bródnie. O 12 odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego. O 13 orszak wyruszy sprzed Domu Kultury Świt przy ul. Wysockiego do ul. Matki Teresy z Kalkuty, zawracając do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

- Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi trasami, muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję, niemożliwy będzie także przejazd ulicami poprzecznymi (W. Syrokomli) - mówi rzecznik urzędu miasta.

Autobusy linii 114 zostaną poprowadzone objazdem ul. Rembielińską i Bazyliańską. Autobusy linii 176 z ul. Matki Teresy z Kalkuty skręcą w ul. Rembielińską i dalej pojadą Bazyliańską. Natomiast linia 204 będzie kursowała prosto ul. Rembielińską do ul. Matki Teresy z Kalkuty.

Tak było w 2018 r.

Swój orszak przygotowuje również Ośrodek Duszpasterski pw. Matki Bożej Pompejańskiej na Tarchominie. Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. o 12.30, której będzie przewodniczył ks. infułat Lucjan Święszkowski. Po Eucharystii kolorowy pochód przejdzie do Szkoły Podstawowej nr 365 im. Wojciecha Zawadzkiego na ul. Płużnicką.

- Zachęcamy, by dzieci były przebrane za anioły, pasterzy i królewiczów. Będziemy gościć orkiestrę dętą z Kobyłki. Do organizacji dołączą się inne szkoły z Tarchomina - zapowiada ks. Roman Kot, organizator orszaku z parafii MB Pompejańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL