Nowy numer 41/2019 Archiwum

2 lutego. Dzień Życia Konsekrowanego

Siostrom, braciom i innym osobom konsekrowanym życzymy wielu łask Bożych, radości i pasji w ich posłudze.

Jutro pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla tych, którzy ślubowali poświęcenie swojego życia Bogu i oddali się pracy na rzecz Kościoła.

Osobami konsekrowanymi są nie tylko członkowie zgromadzeń zakonnych, ale też instytutów świeckich, stowarzyszeń apostolskich, a także: dziewice konsekrowane, wdowy konsekrowane, pustelnicy i pustelnice.

Dzień Życia Konsekrowanego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1997 r. Ma on zwrócić uwagę na szczególną misję osób konsekrowanych, które są dla Kościoła niezwykłym darem. Co roku jest obchodzony w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

Z tej okazji w sobotę o godz. 15 w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana (ul. Floriańska 3) bp Romuald Kamiński odprawi Mszę św. dziękczynną za dar konsekracji oraz w intencji nowych powołań zakonnych. 

Obchody w archidiecezji warszawskiej rozpoczną się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu 52/54. Słowo do osób konsekrowanych wygłosi  bp. Piotr Jarecki.

Potem uczestnicy modlitwy przejdą w procesji ze świecami do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, gdzie o godz. 16, bp Piotr Jarecki będzie przewodniczył Mszy św. Homilię wygłosi o. Szymon Janowski, kapucyn.

Oprawę liturgiczną przygotują klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie, pod dyrekcją ks. dr. Dariusza Smolarka SAC.

Obchodom XXIII Światowego Dnia Życia Konsekrowanego będzie towarzyszyła zbiórka na zakony kontemplacyjne.

W archidiecezji warszawskiej posługuje ponad 1,8. tys. sióstr zakonnych i ok. 500 zakonników. Są też członkowie instytutów świeckich, dziewice i wdowy konsekrowane.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL