Nowy numer 04/2020 Archiwum

Nie muszą siedzieć w domach

W Mrozach koło Mińska Mazowieckiego Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej otworzyło Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych i dotkniętych autyzmem.

Bp Romuald Kamiński poświęcił Środowiskowy Dom Samopomocy w Mrozach, utworzony dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu z terenu powiatu mińskiego. W placówce codziennie odbywają się zajęcia dla osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy mogą korzystać z 6 pracowni informatyczno-multimedialnej, rehabilitacji, gospodarstwa domowego, arteterapii, porządkowo-technicznej i psychologicznej. Fachową opiekę zapewnia kadra terapeutyczna, psycholog oraz fizjoterapeuta. Obecnie z usług placówki od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 korzysta 15 osób. ŚDS zapewnia transport dla osób mających problemy z poruszaniem się.

ŚDS w Mrozach został utworzony w ramach realizacji programu kompleksowego wsparcia rodzin "Za życiem" z funduszy rezerwy celowej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz z budżetu Wojewody Mazowieckiego.

W sześciu placówkach Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych z pomocy korzysta łącznie 238 osób z różnych stopniem i rodzajem niepełnosprawności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama