Nowy numer 42/2019 Archiwum

"Budzik" dla dorosłych w Warszawie już za trzy lata?

Ponad 37 mln zł otrzyma Fundacja "Akogo?" Ewy Błaszczyk na budowę kliniki dla pacjentów w śpiączce. Placówka powstanie przy Szpitalu Bródnowskim.

- Fundusz Sprawiedliwości ma w swoich celach ustawowych to, by pomagać osobom pokrzywdzonym i przywracać ich do normalnego funkcjonowania. Ten cel będzie w sposób znakomity, piękny i szlachetny realizowany rękoma tak wspaniałych osób jak pani Ewa Błaszczyk oraz cały zespół zaangażowany w projekt „Budzik” - zaznaczył w czasie konferencji minister Zbigniew Ziobro.

- To dla nas szczególny dzień, który pozwoli nam spokojnie spać, spokojnie planować i budować. Jest ogromna potrzeba powstania takiej placówki dla dorosłych. Wsparcie daje nam spokój w jej tworzeniu. Chcę podziękować wszystkim, którzy dostrzegają wysiłek, żeby to zrobić, bo naprawdę warto. Obserwujemy w Fundacji, że jakaś „niebieska reżyseria” towarzyszy nam przez lata działalności – mówiła Ewa Błaszczyk. 

Prawie 19 lat temu aktorkę dotknęła osobista tragedia. Jej córka Ola zakrztusiła się, połykając tabletkę na przeziębienie i zapadła w śpiączkę. Od tej pory matka walczy o zdrowie córki i jej prawo do godnego życia. Wraz z założoną przez siebie Fundacją walczy też o stworzenie systemowej opieki dla osób w śpiączce.

Rocznie w Polsce zapada w śpiączkę ponad 600 osób, w tym około 150 dzieci. Ponad połowa to ofiary przestępstw - najczęściej drogowych, ale sporą grupę stanowią również ofiary przemocy. 

Czytaj także:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  06.02.2019 23:13
  To dywersja. Znowu ubędzie domyślnie dobrowolnych dawców do przeszczepów tkanek i oganów.

  Starsi stażem redaktorzy Gościa/Wiary zapewne pamiętają swoje zachwyty nad ustawowo wprowadzoną domyślną zgodą na pobranie organów do przeszczepów. Ciekawe czy mają wyrzuty sumienia? Z powodu możliwych nadużyć. Że są one możliwe świadczy choćby to, że są lekarze gotowi do dokonywania aborcji. A czym różni się śmierć dziecka poczętego, a nienarodzonego, podczas aborcji (choć są na świecie "przymiarki" do ulegalnienia też aborcjji "pourodzeniowej") od śmierci podczas "pobrania" narządu?

  Sukcesy Budzika są negacją obowiązującej definicji śmierci autorstwa WHO.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL