Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szkoły katolickie na 2019/2020

Rodzicom stojącym przed wyborem szkoły dla swoich pociech przedstawiamy te najlepsze, bo katolickie.

Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów im. Ks. Bronisława Markiewicza i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. Bronisława Markiewicza w Markach

al. Piłsudskiego 248/252, Marki-Struga, tel. 22 122 50 48, szkolawmarkach.pl.

Michalici prowadzą działalność edukacyjną w Markach od 1927 r. W 2010 reaktywowali męskie gimnazjum, które teraz przekształcają je w szkołę podstawową. W 2015 r. uruchomili liceum. Szkoły w swoich założeniach realizują wychowanie młodzieży w duchu katolickim, w oparciu o program wychowawczy bł. ks. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Uczniowie pracują w kameralnych warunkach, klasy liczą do 20 uczniów. Obowiązuje strój szkolny.

Rekrutacja odbywa się do klas: I, IV-VI. Warunkiem wzięcia udziału w rekrutacji jest wypełnienie formularza na stronie szkoły i wpłata bezzwrotnej opłaty w wysokości 350 zł.

We wrześniu zostaną utworzone dwie klasy I liceum: jedna dla absolwentów gimnazjum, druga dla uczniów po podstawówce. W każdym z trzech profili: humanistycznym, biologiczno-chemicznym (tylko dla liceum 3-letniego) i matematyczno-fizycznym, jest również rozszerzony język angielski. Wśród zajęć fakultatywnych jest m.in. łacina, programowanie i grafika komputerowa. 

Czesne: 500 zł (płatne od 1 lipca 2019 r.).

Dzień otwarty: 9 marca - podstawówka.

« 22 23 24 25 26 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL