Nowy numer 38/2023 Archiwum

Adoracja przy oknie życia. Warszawskie Jerycho ruszy 24 marca

24 marca po raz 9. ruszy Warszawskie Jerycho. To tygodniowa, nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji ochrony życia.

Adoracja odbędzie się w kaplicy sióstr ze Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej 53. Mogą w niej brać udział osoby indywidualne oraz grupy, wspólnoty i stowarzyszenia. Warszawskie Jerycho zostanie zainaugurowanie 24 marca Mszą św. o godz. 16.

Siostry franciszkanki od ponad 10 lat opiekują się oknem życia, które istnieje przy ich klasztorze na Hożej. Poświęcił je 6 grudnia 2008 r. abp Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w Polsce takie miejsce. Dzięki niemu uratowano już szesnaścioro dzieci.

Okno życia to miejsce, w którym anonimowo i bezpiecznie można pozostawić niemowlę, gdy z różnych powodów matka i ojciec nie mogą podjąć się jego wychowania. Dziecko przekazywane jest do szpitala. Po zbadaniu jego stanu zdrowia rozpoczyna się procedura adopcyjna.

Warszawskie Jerycho organizowane jest co roku w tygodniu poprzedzającym Dzień Świętości Życia, obchodzony w Kościele w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca. Inicjatywa modlitewna poprzedza organizowany przez obie warszawskie diecezje Marsz Świętości Życia, który w tym roku odbędzie się po raz czternasty w niedzielę 7 kwietnia.

Organizatorem Warszawskiego Jerycha jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

Szczegóły i informacje o dyżurach podczas nieustającej modlitwy można znaleźć na stronie internetowej: http://www.warszawa.ksm.org.pl/jerycho.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast