Nowy numer 23/2020 Archiwum

Maturzystki z Warszawy na podium XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

Pokonały 120 zwycięzców etapów diecezjalnych z całej Polski. Dwie laureatki z Warszawy w kieszeni mają już indeks na wybrane uczelnie.

Ogólnopolski finał był rozgrywany od 28 do 30 marca na Górze św. Anny w diecezji opolskiej. Tegoroczny konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych przebiegał pod hasłem „Św. Jacek - wzór ewangelizacji”.

Mistrzem XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej został Paweł Pastwa z archidiecezji katowickiej. Kolejne dwa miejsca wywalczyły reprezentantki archidiecezji warszawskiej, obie maturzystki: Monika Matysiak i Katarzyna Bortniczuk.

- Do udziału w olimpiadzie namówiła mnie przyjaciółka, która rok temu brała udział w tym konkursie. Poza tym nie ukrywam, że indeksy były bardzo kuszące. Po maturze chciałabym studiować na UKSW w Warszawie - mówi Monika Matysiak. 

Katarzyna Bortniczuk przyznaje, że jest zaskoczona zdobytym miejscem. - Nawet nie spodziewałam się, że dostanę się do ścisłego finału - dopowiada.

Poniżej relacja z rozgrywek finałowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama