Nowy numer 23/2020 Archiwum

Pomóc może tylko oczyszczony Kościół

– Duchowny wykorzystujący seksualnie dzieci łamie przede wszystkim przykazanie miłości – mówił o. Adam Żak.

Spotkanie z koordynatorem ds. ochrony dzieci i młodzieży z ramienia Episkopatu, które odbyło się 29 marca w Collegium Bobolanum, poświęcone było zjawisku wykorzystywania seksualnego w Kościele i lutowemu szczytowi szefów Episkopatów z całego świata w Watykanie.

– Wykorzystywanie seksualne w Kościele jest porównywalne z kazirodztwem, bo uwodzenie związane jest z zaufaniem. Z tym że duchowny to przedstawiciel Pana Boga, więc dla krzywdzonych to sam Pan Bóg staje się krzywdzicielem – stwierdził o. Adam Żak. Jego zdaniem, papież Franciszek jest kontynuatorem Jana Pawła II, który mówił, że tylko Kościół oczyszczony będzie w stanie pomóc światu w uzdrowieniu całej sfery wolności ludzkiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama