Nowy numer 23/2020 Archiwum

Msza św. w intencji śp. Jeana Vaniera

Warszawskie wspólnoty ruchu "Wiara i Światło" zapraszają do modlitwy za jego zmarłego założyciela.

Warszawskie wspólnoty ogólnoświatowego ruchu, w którego centrum są osoby niepełnosprawne intelektualnie, od trzech lat spotykają się na Mszy św. w drugą niedzielę miesiąca o godz. 17 w bazylice Świętego Krzyża, przy Krakowskim Przedmieściu. 12 maja o godz. 17 zapraszają na Eucharystię sprawowaną w intencji zmarłego Jeana Vaniera, założyciela wspólnot i wielkiego przyjaciela osób niepełnosprawnych i słabych.

– Chcemy łączyć się duchowo ze wszystkimi, którzy w tym czasie przeżywają żałobę po śmierci Jeana i modlić się za wszystkie wspólnoty Wiary i Światła oraz Arki – mówi ks. Damian Wyżykiewicz CM.

Msza św. zostanie odprawiona w górnym kościele. Dla uczestników dostępny jest parking parafialny i winda (wjazd od ul. Traugutta).

Urodzony w Genewie 10 września 1928 r. Vanier był filozofem, pisarzem, znanym autorytetem moralno-religijnym oraz założycielem dwóch międzynarodowych ruchów o charakterze wspólnotowym: „L’Arche” oraz „Wiara i Światło”. W centrum tych ruchów są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Żyjąc we wspólnocie z osobami upośledzonymi umysłowo od 52 lat, Vanier znany był jako głęboko zaangażowany obrońca osób ubogich i słabych w  społeczeństwie.

Zmarł w nocy 7 maja w paryskim szpitalu, w otoczeniu najbliższych przyjaciół ze wspólnot „L’Arche”.

W 38 państwach działają 154 wspólnoty „L’Arche”, w których pod jednym dachem mieszkają osoby zdrowe z niepełnosprawnymi intelektualnie, wzajemnie obdarzając się dobrem i przyjaźnią. W  85 krajach powstało 1450 wspólnot „Wiara i Światło”, tworzących lokalne środowiska osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama